انقلاب اسلامی بحرین

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390

در دیدار با مقامات آمریکائی مطرح شد؛

نویسنده: الله کرم مشتاقی   

اظهارات ضد و نقیض نخست وزیر رژیم بحرین

» وبلاگ انقلاب اسلامی بحرین به نقل «شیعه نیوز» "جیمز اشتاینبرگ " معاون وزیر خارجه آمریكا و هیئت همراه صبح  سه‌شنبه 26اردیبهشت ماه با "خلیفه بن سلمان آل خلیفه "، نخست‌وزیر بحرین دیدار كرد.

نخست‌وزیر بحرین در این دیدار گفت: ما از اهتمام دولت آمریكا برای توسعه روابط و همكاری‌ها با منامه استقبال می‌كنیم و كشور بحرین به دنبال حفظ امنیت، ‌صلح و ثبات منطقه است و درصدد افزایش همكاری‌های خود با جامعه بین‌المللی در راستای تحقق این هدف است.

خلیفه بن سلمان در دیدار با مقامات آمریكایی به بررسی تازه‌ترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و موضوعات مورد اهتمام دو كشور پرداخت.

سفرهای پیدرپی و مشكوك مقامات آمریكایی به بحرین و به دنبال آن تشدید اقدامات مقامات بحرین در بازداشت انقلابیون نشان می‌دهد كه سركوب مردم بی‌پناه بحرین توسط نیروهای منامه و نظامیان خارجی جز با چراغ سبز كاخ سفید صورت نمی‌گیرد.

نخست‌وزیر بحرین ادعا كرد: روند اصلاحات در كشور جریان دارد و هرگز متوقف نخواهد شد چون ما خیر و صلاح ملتمان را می‌خواهیم و هیچ انصراف یا رجعتی در پیشبرد روند اصلاح در چارچوب "منشور كار ملی " تایید شده از سوی مردم وجود ندارد.

شیخ خلیفه بن سلمان ادامه داد برنامه‌های اصلاحی پادشاه مورد تقدیر جهانیان واقع است.

وی راستگویی، شفافیت و احترام به حقوق بشر را رویه دولت بحرین در تعامل با همه مسائل خواند و گفت: ما به نهادهای قانونی خود و نقش ملی آنها در حمایت از روند اصلاح از جمله پارلمان افتخار می‌كنیم.

نخست‌وزیر بحرین تاكید كرد بحرین هرگز نمی‌خواهد كه به آزادی كشور لطمه‌ای وارد شود و مدرنیزاسیون و توسعه در بحرین ادامه خواهد داشت.

مقام آمریكایی نیز آنچه را طرح‌های سازنده دولت بحرین برای ایجاد جامعه‌ای باز و پیشرفته خواند تقدیر و تاكید كرد آمریكا در روابط خود با دولت بحرین شراكت واقعی می‌بیند و می‌خواهد بحرین در آینده نمونه‌ای از كشورهای توسعه‌یافته باشد.

این در حالی است كه بحرین از چهاردهم فوریه (25 بهمن‌ماه) گذشته صحنه اعتراضات مردمی علیه نظام حاكم و اعمال تبعیض‌های مذهبی علیه اكثریت شیعه است و در جریان این اعتراضات، خاندان حاكم ضمن فراخواندن نیروهایی از كشورهای امارات عربی متحده و عربستان سعودی، بیش از 35 نفر را كشتند و ده‌ها نفر دیگر را زخمی كردند و بیش از یك هزار نفر را بازداشت كردند كه در این میان، بیش از 500 نفر همچنان در بازداشت به سر می‌برند و حدود 100نفر از آنان زن هستند.

رژیم بحرین تاكنون بیش از 2 هزار نفر از شهروندان بحرینی شاغل در بخش عمومی و خصوصی را از كار بركنار كرده است.

در همین حال نیز دستكم 200 دانشجو دانشگاه بحرین نیز به دلیل مشاركت مسالمت آمیز در اعتراضات از دانشگاه اخراج شده اند.

مركز حقوق بشر بحرین و دیگر نهادهای حقوق بشر جهانی از وضعیت فعالان حقوقی و حتی خبرنگاران بازداشتی در زندان آل خلیفه و مورد شكنجه و تهدید واقع شدن آنها از سوی نیروهای امنیتی انتقاد می‌كنند.

مدافعان حقوق بشر معتقدند كه كشورهای غربی برغم ادعای خود، به دلیل حفظ منافع آمریكا و كشورهای عرب منطقه خلیج فارس، چشمان خود را به روی نقض آشكار حقوق بشر و سركوب مردم شیعه در بحرین بسته‌اند.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریكا در بحرین مستقر است كه این امكان را به این كشور می‌دهد تا اوضاع در منطقه حساس خلیج فارس را تحت كنترل خود داشته و در عین حال ایران را زیر نظر بگیرد. به همین دلیل نمی‌خواهد تا تغییری در حكومت بحرین بوجود آید.

به گفته این مدافعان حقوق بشر، دلیل سوم و البته مهمترین مسئله ایران است. آمریكا مایل نیست كاری كند كه به نفع ایران تمام شده و مواضع این كشور در منطقه تقویت شود و این مسئله‌ای است كه مقامات آمریكایی، از جمله "هیلاری كلینتون " وزیر خارجه این كشور آشكارا به آن اذعان دارند.

نظرات() 

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات