انقلاب اسلامی بحرین

چهارشنبه 25 خرداد 1390

نهضت ادامه دارد...

نویسنده: الله کرم مشتاقی   

بزرگترین راه پیمائی مردم بحرین در منامه برگزار شد

 وبلاگ انقلاب اسلامی بحرین به نقل از  خبرگزاری رسا، بزرگترین راهپیمایی شهروندان بحرینی، روز شنبه 21 خرداد ماه  تحت عنوان جشنواره ملی «وطن برای همه»، به همت جمعیت شیعی الوفاق اسلامی بحرین در منامه برگزار شد.

 شرکت کنندگان در این راهپیمایی که جمعیت آنان بیش از 10 هزار تن بود با سر دادن شعارهایی مسالمت آمیز بودن تظاهرات خود را نشان دادند.

 حجت الاسلام شیخ «علی سلمان» خطیب جمعه قفول و دبیرکل جمعیت الوفاق اسلامی بحرین در این مراسم گفت: از همه پدران و مادرانی که عزیزان خود را در راه آزادی و کرامت تقدیم کردند درود می فرستم، از جوانانی که در میدان اللولوه حضور یافتند و خواستار عدالت و مساوات در کشور بودند تشکر می کنم، با افرادی که به دلیل حضور در راهپیمایی ها از کار برکنار شدند ابراز همبستگی کرده و درودهای بی کران خود را به شهدایی که در صدد تاسیس آینده ای روشن برای کودکان بحرینی بودند تقدیم می کنم.

 وی افزود: همچنین لازم است از زنان عفیف و پاک، علما، شخصیت های سیاسی، فعالان حقوقی، پزشکان، معلمان، ورزشکاران، نویسندگان، روزنامه نگاران، شاعران و استادان بحرینی که در راه تحقق آزادی و کرامت در زندان بسر می برند تشکر کنم و امیدوارم در آینده ای نزدیک شاهد آزادی آنان باشم.

 حجت الاسلام علی سلمان با اشاره به گذشت سه ماه از بحران در بحرین تصریح کرد: سه ماه سیاه که لکه ننگی برای بحرین است بر کشور گذشت و همگان مشاهده کردند که همه سازمان های حقوقی و رسانه های بی طرف جهان و همچنین سیاستمداران از قلع و قمع مردم انتقاده کرده و خواستار مذاکرات جدی میان نظام و معترضان شدند.

 خطیب جمعه قفول ادامه داد: جراحت هایی که بحرین در این سه ماه تحمل کرد تنها عزم ملت برای پافشاری بر مطالبه حقوق مشروع خود را افزایش داد و نیاز کشور به اصلاحات سیاسی را بیش از گذشته نمایان ساخت، اعتراضات و فدکاری های ملت بحرین در بهترین مکان و بهترین زمان ممکن رخ داد تا آینده ای روشن برای بحرین و بحرینی ها ترسیم شود.

 وی از مطالبات مشروع ملت بحرین یاد کرد و اظهار داشت: پارلمانی آزاد با صلاحیت های مستقل که توسط مردم انتخاب شود و قوه های مختلف در آن دخالتی نداشته باشند، عدالت و مساوات در اختصاص کرسی های پارلمان و برگزاری انتخاباتی پاک و شفاف حامی آرای مردم، تشکیل حکومت شراکت ملی، استقلال دستگاه قضا، داشتن اقتصادی آزاد، ریشه کن شدن فساد مالی و اداری و تجاوز به حقوق بشر، از بین رفتن تبعیض مذهبی، دینی و طایفه ای و برپایی نظام پادشاهی بر اساس دموکراسی از مهمترین خواسته های شهروندان است.

 شیخ علی سلمان مطالبات مردم را ملی عنوان کرد و گفت: همه خواسته های شهروندان بحرین از عرق ملی نشات گرفته و هیچ ارتباطی به ایران و سایر کشورها ندارد، ملت بحرین در صدد آنست که کشور در مسیر پیشرفت قرار گیرد و رفاه، آزادی و کرامت بر زندگی مردم سایه افکند.

 دبیرکل جمعیت الوفاق، بحرین را متعلق به همه شهروندان خواند و بیان داشت: شیعیان و سنی های بحرین به وطن خود عشق می ورزند و هیچ گاه خاک این کشور را ترک نخواهند کرد، امیدوارم کشور به سمتی پیش رود که شیعیان و سنی ها به یکدیگر احترام گذاشته و همراه با پیروان سایر ادیان به صورت مسالمت آمیز زندگی کنند.

 وی خاطر نشان ساخت: بسیاری از افراد تلاش کردند تا دیدگاه اهل سنت بحرین و منطقه را نسبت به جنبش مردمی بحرین تغییر دهند و این قیام را شیعی و با هدف تاسیس دولت اسلامی شیعی قلمداد کنند. این دروغ بزرگی است ، ما تنها در پی برپایی نظامی دموکراسی هستیم و می خواهیم آینده زیبایی را برای کودکانمان ترسیم کنیم.

 حجت الاسلام علی سلمان بر ادامه راهپیمایی مسالمت آمیز تاکید کرد و افزود: ما راهپیمایی و تجمع های مسالمت آمیز را حق خود می دانیم و بر حرمت خون مردم و محافظت از اموال عمومی و خصوصی پافشاری می کنیم.

 

نظرات() 

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات