انقلاب اسلامی بحرین

چهارشنبه 25 خرداد 1390

جنایت اینبار علیه پزشکان

نویسنده: الله کرم مشتاقی   

محاكمه پزشکان بحرینی و جنون آل خلیفه

وبلاگ انقلاب اسلامی بحرین به نقل از العالم؛نویسنده و خبرنگار مشهور انگلیسی که در جریان تظاهرات مسالمت آمیز بحرینی ها و حملات وحشیانه نظامی به مردم بی دفاع، در بحرین حضور داشت؛ محاکمه پزشکان و پرستاران را بیانگر جنون و دیوانگی آل خلیفه دانست.

به گزارش العالم، "رابرت فیسک" در مقاله ای با مطرح کردن این سئوال که "آیا آل خلیفه دیوانه شده است؟" نوشت: دیروز خاندان حاکم بر بحرین محاکمه کاملا ناعادلانه ۴۸ جراح، پزشک، امدادگر، و پرستار را آغاز کرد؛ اتهام این افراد تلاش برای سرنگونی رژیم دست نشانده پادشاهی در این مجمع الجزایر است که اقلیت اهل تسنن بر آن حکومت می کنند.

 فیسک تاکید کرد: متهمان این دادگاه نظامی که به طور آشکار عدالت را زیر پا گذاشته است، از اکثریت شیعه بحرین هستند؛ و از آنجا که من در ماه فوریه شاهد تلاشهای قهرمانانه این پزشکان و امدادگران برای نجات جان افراد بوده ام، می توانم با صراحت بگویم که این اتهامات دروغی بیش نیست.

 وی افزود: شمار بسیاری از پزشکان را دیدم که سر تا پا به خون مجروحان اعتراضات آغشته شده بودند؛ آنها با ناامیدی هر چه بیشتر تلاش می کردند تا خونریزی تظاهرکنندگانی را که درنتیجه اصابت گلوله های نیروهای رژیم آل خلیفه مجروح شده بودند، بند بیاورند؛ تظاهرکنندگانی که خواستار دستیابی به دمکراسی بودند.

 فیسک محاکمه این پزشکان را بسیار تاسف بار و فاجعه آمیز دانست و تاکید کرد: من شماری از نیروهای امنیتی آل خلیفه را دیدم که خودروهای امدادی را از انتقال مجروحان به بیمارستان منع می کردند.

 وی با بیان اینکه به مدت ۴ ماه در بخش اورژانس بیمارستان سلمانیه در کنار این پزشکان و پرستاران بود، خاطرنشان کرد: شماری از پزشکان و پرستاران هنگام مداوای مجروحان و پانسمان زخم افراد تیر خورده، از شدت ناراحتی و تاسف گریه می کردند، و اظهار می داشتند، چنین وحشی گری هایی را هرگز ندیده اند.

 رابرت فیسک در ادامه این مقاله می افزاید: جراحان همواره نگران آن بودند که مهارت کافی را برای نجات دادن مصدومان و قربانیان خشونت نیروهای نظام نداشته باشند. اما در حال حاضر پلیس پزشکان و کادر پزشکی را به کشتن زخمی هایی متهم می کند که در اثر شلیک گلوله توسط نیروهای پلیس زخمی شده اند.

 وی متهم کردن این پزشکان، پرستاران و امدادگران دلسوز، به تلاش برای سرنگونی رژیم آل خلیفه را بسیار سئوال برانگیز دانست و گفت: مطرح کردن چنین اتهامات خطرناکی علیه این ۴۸ نفر، نه تنها غیر معقول بلکه یک رفتار جنون آمیز است.

 فیسک تاکید کرد: این اتهامات، تحریف کامل حقیقت است، و با واقعیت ها کاملا تناقض دارد؛ زیرا حقیقت آن است که پلیس از بالگردها به سوی تظاهرکنندگان شلیک می کرد.

 رابرت فیسک با اشاره به اتهام دروغ مرگ یک زن و کودک به علت خودداری پزشکان از درمان آنها، خاطرنشان کرد: من که خودم شاهد حوادث بیمارستان سلمانیه بوده ام به صراحت می گویم، تنها مشکل کادر پزشکی بیمارستان سلمانیه، افراد وحشی پلیس بودند که مانع از درمان بیماران و مجروحان می شدند.

 این نویسنده انگلیسی اظهار داشت: در حقیقت آل خلیفه دچار جنون شده اند.

نظرات() 

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic