انقلاب اسلامی بحرین

بازداشت ورزشکاران بحرینی توسط رژیم منامه

مقامات بحرین پس از زندانی کردن پزشکان، پرستاران و سیاستمداران این بار مشهورترین ورزشکاران خود را به دلیل حمایت از خواسته های ملت بحرین زندانی می کنند.

 به گزارش شبکه تلویزیونی المنار ، مقامات بحرین پس از زندانی کردن پزشکان، پرستاران و سیاستمداران این بار مشهورترین ورزشکاران خود را به دلیل حمایت از خواسته های ملت بحرین زندانی می کنند. این اقدام رژیم بحرین و نیروهای سپر جزیره پس از کشتار مردم، حمله به بیمارستان ها، هتک حرمت قران و تخریب مساجد صورت می گیرد. از سوی دیگر دادگاه کیفری بین المللی با تحقیق در پرونده شکایت از رژیم بحرین موافقت کرد. این موافقت پس از اطمینان حاصل کردن از درستی اتهامات مبنی بر سرکوب تظاهرکنندگان، نقض مقدسات و کشتار مردم بوده است.

 

حسین سمور گزارشگر این شبکه در گزارشی در این زمینه افزود: گناه ورزشکاران بحرینی این است که از خواسته ملت خود حمایت می کنند. علا هبیل فوروارد تیم ملی فوتبال بحرین در سال ۲۰۰۴ به جای این که به همراه دیگر همقطاران خود در بازی های مقدماتی برای المپیک لندن حضور داشته باشد زندانی شده است. علی الخیاط قهرمان پروش اندام بحرینی نیز زندانی شد. انور مکی قهرمان تیم هند بال بحرین که مدال های متعددی را برای کشور خود به ارمغان آورده است، بازداشت شده است.

 

از سوی دیگر می الخنسا رئیس سازمان بین المللی مبارزه با فرار از مجازات اقدامات سرکوبگرایانه رژیم بحرین را مستند و اعلام کرد دادگاه کیفری بین المللی با تحقیق در پرونده شکایت از رژیم بحرین موافقت کرده است.

 

اما شهروندان بحرینی به تظاهرات مسالمت آمیز خود ادامه می دهند. ساکنان روستای وادیان در جزیره ستره درشرق بحرین با برگزاری تظاهرات گسترده خواهان اصلاحات سیاسی در کشور شدند و تاکید کردند که سرکوب نیروهای امنیتی تاثیری بر خواسته جوانان بحرینی ندارد. در منطقه معامیر نیز در همبستگی با زندانیان سیاسی تظاهرات برگزار شد.

نظرات() 

سی و هفتمین شهید بحرینی در صد و بیست و نهمین روز آغاز مبارزات

سی و هفتمین شهید انقلاب بحرین تشییع شد

جمعیت وفاق اسلامی بحرین اعلام کرد که حاج حسن ستری  صبح یکشنبه29 خرداد ماه  پس از ادای نماز صبح هنگامی که از درب مسجد خارج می شد بر اثر ضربات فرد ناشناس به شهادت رسید.

جمعیت وفاق اسلامی بحرین در شبکه فیس بوک با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: فرد ناشناسی با فرود آوردن دو ضربه بر سر حاج حسن ستری وی را به شهادت رساند و اخبار این حادثه ساعت پنج صبح منتشر شد.

گفته می شود که این نمازگزار بحرینی طبق عادت روزانه همواره نزدیک مساجد ویران شده به ویژه مسجد امام صادق (ع) در روستای النویدرات پیاده روی می کرد که این مساله حمله به وی را با اما و اگرها مواجه کرده است.

این حادثه در حالی به وقوع پیوسته است که وی هیچگونه مشکی و اختلاف شخصی با کسی نداشته است.

 

نظرات() 

 شکنجه مجروحان بحرینی به دست نیروهای آل خلیفه

 روزنامه ایندیپندنت در گزارشی درباره حوادث بحرین، به موضوع شکنجه مجروحان بحرینی به دست نیروهای آل خلیفه، در جریان حوادث اخیر این کشور پرداخت.

وبلاگ انقلاب اسلامی بحرین به نقل از  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه ایندیپدنت در گزارشی تحت عنوان "مسئولان بحرینی با شکایتهای جدیدی درباره شکنجه در بیمارستانها مواجه می شوند"، نوشت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط سازمان پزشکان بدون مرز، نیروهای امنیتی بحرین افراد بستری شده در بیمارستان را که در جریان تظاهرات فوریه گذشته مجروح شده بودند، تحت شکنجه قرار داده‌اند.

ایندیپندنت با اشاره به محاکمه پزشکان بحرینی به دلیل درمان مجروحان و اتهام واهی "ضربه زدن به نظم عمومی" خاطرنشان کرد: این پزشکان تنها به این دلیل محاکمه می‌شوند که به درمان مجروحان تظاهرات پرداخته‌اند.

بر اساس این گزارش، پزشکان داوطلب سازمان پزشکان بدون مرز که با این پزشکان بحرینی در درمان مجروحان همکاری کرده‌اند، تاکید دارند که اتهامات مطرح شده علیه پزشکان بحرینی بی‌اساس و دروغ است.

"جاناتان ویتول" رییس هیأت اعزامی پزشکان بدون مرز که به تازگی از بحرین بازگشته است، می‌گوید: نیروهای بحرینی به صورت مستمر مجروحان را در بیمارستان سلمانیه شهر منامه، شکنجه کرده‌اند.

ویتول می‌افزاید: نیروهای امنیتی بیمارستان سلمانیه را در هفدهم مارس تحت کنترل در آوردند و تانک‌های خود را اطراف این بیمارستان مستقر کردند و با ایجاد ایست بازرسی، ورود و خروج افراد به داخل بیمارستان را زیرنظر گرفتند.

وی با اشاره به وضعیت هولناک بیمارستان سلمانیه گفت: هر کسی که در جریان تظاهرات مجروح شده بود، روزانه سه بار به بخش ششم منتقل می‌شد و مورد ضرب و شتم قرار می‌گرفت.

ایندیپندنت با اشاره به گزارش سازمان پزشکان بدون مرز می‌افزاید: برخی از مجروحان در بیمارستان ناپدید شده و پس از چند روز با جراحت‌هایی بسیار خطرناک پیدا می‌شدند.

ویتول که در آن زمان در بیمارستان سلمانیه حضور داشت، می‌گوید: بیمارستان به محلی تبدیل شد که مردم از آن هراس داشتند؛ نیروهای امنیتی یک بیمار را که قصد داشت بیمارستان را ترک کند، بازداشت کرده و به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

وی افزود: وضعیت بیمارستان سلمانیه بسیار بد بود و کسی جرأت نمی کرد به بیمارستان بیاید، به صورتی‌که خدمات پزشکی به مردم بسیار ضعیف شده بود.

رییس هیأت اعزامی سازمان پزشکان بدون مرز به بحرین تاکید کرد: وضعیت بحرین همچنان تغییری نکرده است.

 

نظرات() 

شنبه 28 خرداد 1390

ملت بحرین در "جمعه الشعاعر"؛

نویسنده: الله کرم مشتاقی   

تاکید بر لزوم به ثمر نشستن انقلاب

وبلاگ انقلاب اسلامی بحرین به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه میدل ایست آنلاین، منابع خبری اعلام کردند: هزاران بحرینی به دعوت جمعیت ملی الوفاق دیروز برای دومین جمعه پیاپی به خیابانها آمدند.

این منابع بیان کردند: تظاهرات فوق که با نام "برای وطن" در"ستره" در جنوب منامه برگزار شده بود منجر به حادثه خاصی نشد.

"شیخ علی سلمان" دبیرکل جمعیت الوفاق در سخنانی در جمع تظاهرات کنندگان گفت : مخالفان با گفتگوهایی که قرار است در ماه جولای برگزار شود، مخالف نیستند، اما هر گفتگو و اصلاحی بدون اعتقاد مسئولان به آن بی ثمر است، زیرا یکی از مشکلات گذشته همین بی توجهی مقامات به دموکراسی و اصلاحات بوده است.

وی افزود: اصلاحات نمایشی بی فایده است و هرگز موجبات رضایت مردم را فراهم نخواهد کرد.مردم باید به تحرکات مسالمت آمیز خود ادامه دهند و از خواسته های خود دست برندارند.

دبیرکل جمعیت الوفاق تاکید کرد: احدی نباید گمان کند که مردم پس از رنج و مشقات فراوان و دادن دهها کشته حاضر شوند که بدون هیچ دستاوردی صحنه را ترک کنند.

تا وقتی زندانها پراز زنان و مردان است و رسانه‌ها دروغگو، كدام اصلاحات؟

 

یکی از رهبران بلند پایه  شیعیان بحرین:

تا وقتی زندانها پراز زنان و مردان است و رسانه‌ها دروغگو، كدام اصلاحات؟

 

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از ابنا «آیت الله شیخ عیسی احمد قاسم» روحانی بلندپایه بحرینی با ایراد سخنانی مهم در نماز جمعه دیروز 27 خرداد 1390 گفتگو و ادعای اصلاح را در شرایط فعلی بیهوده دانست.

وی كه در صد و بیست و چهارمین روز قیام اسلامی مردم بحرین در "مسجد امام صادق(ع)" در منطقه "دراز" منامه سخن می‏گفت تمام انقلاب‏های عربی فعلی را داری یك وجه مشترك دانست و آن اینكه: "تمامی این مطالبات مردمی با روش مسالمت‏آمیز آغاز شد و خواسته ‏هایی ابتدایی داشت؛ اما با قلع و قمع حاكمان مواجه شد و به ریختن خون مردم منجر گشت. بنابراین سطح مطالبات مردم بالا رفت و تظاهرات گسترده و گسترده‏تر گردید".

قاسم كه همچون 100 روز گذشته با كفن خطبه می خواند، درباره به خشونت كشیده شدن اعتراضات مسالمت‏آمیز مردم هشدار داد و گفت: "نیروهای امنیتی و حكومتی كاری می‏كنند كه صبر مردم تمام شود و برای دفاع مشروع از خود، از دایره مسالمت خارج شوند. آنها می‏خواهند مردم را به این ورطه بكشانند تا توجیهی برای قتل عام داشته باشند. بنابراین با تمامی مردم عزیز نصیحت می‏كنم كه مسالمت و عدم خشونت را در تمام تظاهرات و تجمعاتشان رعایت كنند. همانطور كه افراد مخلصی همچون «شیخ علی سلمان» و تمامی علماء و رهبران انقلاب بحرین بر این امر تأكید كرده‏اند".

عضو بحرینی شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) درباره ادعای اصلاحات رژیم آل‏خلیفه هم گفت: «سقف مطالب مردم چیزی بیش از "اصلاح نظام سیاسی" نیست. اصلاحات باید حقیقی باشد و تحركات ظاهری و شكلی، مورد قبول مردم نیست. مردم اصلاحاتی ریشه‏ای و قانع‏كننده می‏خواهند كه اهالی كشور را واقعاً راحت كند؛ و حقوق دینی و دنیوی شهروندان را براورده كند؛ و كرامت آنان را حفظ نماید».

عیسی قاسم ادعای گفتگو و اصلاحات را در شرایط فعلی بیهوده دانست و افزود: «هم‏اكنون چگونه می‏توان از اصلاح سخن گفت در حالی كه زندان‏ها مملو از مردان و زنان است؟ و ارزاق مردم با مشكل روبروست؟ و هزاران نفر از كارمندان و كارگران و دانشجویان از كار خود منفصل شده‏اند؟ و انجام شعائر دینیه ممنوع است؟ و تبلیغات دروغین حكومتی ادامه دارد؟».

قاسم خطبه خود را با این جملات حماسی پایان داد: «ما حیاتی عادلانه می‏خواهیم اما آنها حیاتی ظالمانه اراده كرده‏اند؛ ما جامعه‏ای برادرانه می‏خواهیم اما آنها جامعه ‏ای پاره‏پاره و مملو از دشمنی می‏خواهند؛ ما وطنی سرشاز از صلح می‏خواهیم اما آنها كشوری در حال جنگ می‏خواهند ؛ اما خداوند كسانی كه عمل خود را خالص كرده باشند دچار خذلان نمی‏كند».

 

نظرات() 

جمعه 27 خرداد 1390

پیوند منامه - تل آویو

نویسنده: الله کرم مشتاقی   

سفیر یهودی‌الاصل بحرین در آمریكا حلقه مركزی توسعه روابط منامه با تل‌آویو

 

خبرگزاری فارس: آل‌خلیفه كه با اعتراضات و تظاهرات مردم بحرین مواجه‌ است، برای خروج از بحران و جلب حمایت‌های آمریكا، ‌رابطه با اسرائیل را برگزیده كه در این میان "هدی نونو " سفیر بحرین در آمریكا كه یك زن یهودی‌الاصل است ، نقش بسزایی در این زمینه ایفا كرده است.

 به گزارش فارس، شاید در حدود 200 سال پیش به سختی بتوان مردمانی با كیش یهودیت را در جزیره كوچك جنوب خلیج فارس كه از آن با عنوان بحرین یاد می‌شود یافت. تاریخچه حضور یهودیان در بحرین به اوایل قرن بیستم میلادی می‌رسد. یهودیان معدودی كه در بحرین زندگی می‌كنند، بیشتر یهودیانی هستند كه از ایران و عراق و در اوایل سال‌های 1900 به بحرین مهاجرت كردند.

 *نقش یهودیان در تقویت اركان پادشاهی آل‌خلیفه

 نمی‌توان نقش یهودیان را در تقویت اركان حكومت خاندان آل‌خلیفه بر بحرین انكار كرد. در مقابل نیز یهودیان كه تعداد آنها در مقاطع مختلف تاریخ بحرین از 500 نفر تجاوز نكرده است، نقش بسزایی در عرصه سیاسی بحرین ایفا كرده‌اند.

"هدی عزرا ابراهیم نونو " سال 1964 در منامه به دنیا آمد. پدر هدی، ‌یكی از ثروتمندان معروف بحرین به شمار می‌آمد و از حامیان اصلی خاندان آل‌خلیفه و بنیانگذار نظام بانكداری این رژیم بوده است. در حال حاضر نیز، برادر هدی یكی از بزرگترین شركت‌های صرافی در بحرین را اداره می‌كند. اجداد نونو كه از عراق به این جزیره كوچك حاشیه‌ای خلیج فارس مهاجرت كردند ابتدا قصد داشتند به هند بروند اما سرانجام در بحرین ساكن شدند و از همان ابتدا نیز در زمینه مبادلات ارز فعالیت كردند و ابراهیم، پدر بزرگ هدی عزرا نونو، از پیشكسوتان بحرین در زمینه صرافی و تبادل ارز به شمار می‌آید.

 در حال حاضر تنها 54 یهودی در بحرین زندگی می‌كنند

 در دهه 40 قرن گذشته مجموع یهودیانی كه در بحرین ساكن بودند، از 500 نفر نیز تجاوز نمی‌كردند و پس از تشكیل رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینیان، بسیاری از این افراد به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت كردند. در حال حاضر نیز تعداد دقیق یهودیانی كه در بحرین ساكن هستند از عدد 54 تجاوز نمی‌كنند و اكثر این افراد نیز خویشاوند بوده و در یك مجتمع مسكونی در پایتخت بحرین مستقر هستند. در شهر منامه تنها یك كنیسه [عبادتگاه یهودیان] وجود دارد كه این افراد مراسم‌های خود را در آنجا برپا می‌‍كنند.

هدی نونو زمانی كه 15 سال داشت، به مدرسه‌ای در انگلیس اعزام شد و در رشته حسابداری در این كشور به تحصیل پرداخت و هیچ دوره‌ای را نیز در این كشور در زمینه دیپلماسی یا رشته‌های سیاسی طی نكرد.

 *نونو به توصیه دولت جورج بوش به عنوان سفیر بحرین در آمریكا انتخاب شد

 هدی عزرا ابراهیم نونو در ژوئن سال 2008 به عنوان سفیر بحرین در آمریكا منصوب شد. وی پیش از این به عنوان مدیركل جمعیت دفاع از حقوق انسان در بحرین فعالیت می‌كرد و همچنین در سال 2006 عضو مجلس شورای بحرین شد. در سال 2008 و در سفر پادشاه بحرین به آمریكا، مسئولان دولت "جورج بوش " رئیس جمهور آمریكا، به حمد بن عیسی آل‌خلیفه تمایل خود را برای تعین نونو به عنوان سفیر بحرین در آمریكا اعلام كردند. اسرائیل نتوانست خرسندی خود از انتصاب نونو به این پست را مخفی نگاه دارد و دستگاه دیپلماسی اسرائیل این اقدام خاندان آل‌خلیفه را ستود.

 *نونو توسعه روابط منامه با تل‌آویو را تسریع بخشید

 آغاز فعالیت نونو در واشنگتن به عنوان اولین سفیر زن یهودی بحرین در آمریكا، با توسعه و تعمیق روابط منامه با تل‌آویو همراه شد. در واقع نونو به عنوان یك كاتالیزور، توسعه روابط بحرین با اسرائیل را تسریع بخشید.

اوج فعالیت نونو برای تعمیق روابط منامه با افراطیون رژیم صهیونیستی را می‌توان در سفر چند ماه پیش وزیر خارجه بحرین به ایالات متحده پیدا كرد.

 *نونو هماهنگ‌كننده دیدار وزیر خارجه بحرین با سازمان‌های افراطی صهیونیست

 شاهزاده "خالد بن حمد آل خلیفه "، وزیر امور خارجه بحرین چند ماه پیش، در سفری به ایالات متحده آمریكا، محرمانه در مراسم مهمانی یكی از افراطی ترین سازمان های مردم نهاد وابسته به حركت صهیونیست جهانی شركت كرد و در آن با شماری از سردمداران و سرمایه داران این حركت، دیدار و گفت وگو كرد. هدی عزرا نونو، نیز وزیر خارجه بحرین را در این مهمانی شام همراهی می كرد.

وزیر خارجه بحرین در این مهمانی شام، دقایقی سخنرانی كرد و با دفاع از رژیم اسرائیل، گفت: "همه كشورها باید بپذیرند كه اسرائیل دارای وجودی تاریخی در خاورمیانه است و تا ابد هم در اینجا باقی خواهد ماند.

اسناد ویكی‌لیكس نیز به وضوح شكل ویژه روابط بحرین با اسرائیل بعد از انتصاب نونو به عنوان سفیر بحرین در آمریكا را نشان می‌دهد.

بر اساس سندی كه ویكی‌لیكس آن را منتشر كرد دولت بحرین در تمامی بیانیه‌های رسمی خود اطلاق واژه "رژیم صهیونیستی " به اسرائیل را متوقف كرده است.

البته نمی‌توان این واقعیت را انكار كرد كه تمایل خاندان آل‌خلیفه برای ارتباط با رژیم صهیونیستی پیش از انتصاب نونو باز می‌گردد به گونه‌ای كه در 15 فوریه سال 2005، "ویلیام مونروئه " سفیر آمریكا در بحرین با پادشاه این كشور كوچك حاشیه خلیج فارس دیدار كرد.

 *روابط امنیتی و اطلاعاتی منامه با موساد

 بعد از این دیدار، مونروئه طی نامه‌ای به واشنگتن نوشت كه وی [پادشاه بحرین] گفته است كه بحرین پیشتر تماس‌هایی با اسرائیل در سطوح امنیتی و اطلاعاتی [با موساد] داشته است و پادشاه بحرین تمایل خود را برای پیشبرد روابط در دیگر زمینه‌ها با اسرائیل نشان داده است.

همچنین بین مقامات رژیم آل‌خلیفه و مقامات رژیم صهیونیستی دیدارهای زیادی صورت گرفته شده است.

رابطه منامه-تل‌آویو برای مقامات رژیم صهیونیستی به اندازه‌ای یك امتیاز ویژه به حساب می‌آمد كه رسانه های این رژیم با پرداختن به این موضوع اعلام كردند كه بحرین بزرگترین و بهترین محرك عادی سازی روابط اعراب با اسرائیل به شمار می رود.

روزنامه‌های اسرائیلی نیز بارها به دیدار مقامات بحرینی و اسرائیلی اشاره كرده و از تمایل سران آل‌خلیفه برای برقراری ارتباط با تل‌آویو خبر داده‌اند.

"خالد بن حمد آل خلیفه " وزیر خارجه بحرین وقتی "بنیامین نتانیاهو " نخست وزیر رژیم صهیونیستی مكلف به تشكیل كابینه این رژیم شده بود، پیشنهاد فراهم ساختن مقدمات دیداری میان خود و مقامات بلندپایه صهیونیستی را داده بود.

پادشاه بحرین نیز تأكید كرده بود، این دیدار را صرفاً به خاطر پیشبرد روند صلح در خاورمیانه انجام خواهد داد.

 *رابطه صمیمانه وزیر خارجه بحرین با زیپی لیونی

 وزیر خارجه بحرین، روابط گرم و صمیمانه‌ای با "زیپی لیونی " رئیس جریان معارض در رژیم صهیونیستی و رئیس حزب كادیما هنگامی كه در دولت "ایهود اولمرت " پست وزیری امور خارجه این رژیم را احراز می‌كرد،‌ برقرار كرده بود.

در عملیات "سرب گداخته " جنگ 22 روزه غزه كه در جریان آن، اسرائیل بیش از 1400 فلسطینی را به خاك و خون كشید و بالغ بر 5 هزار نفر را مجروح كرد، دولت بحرین به كلی جنایت اسرائیلی‌ها علیه مردم غزه را نادیده گرفت و حتی درخواست‌های مكرر پارلمان مبنی بر قطع روابط با رژیم صهیونیستی را نیز نادیده گرفت.

سلمان بن حمد، ولی‌عهد بحرین نیز دیدارهایی را با مقامات بلندپایه رژیم صهیونیستی داشته است. وی چندین بار در حاشیه كنفرانس بین‌المللی داووس با "شیمون پرز " رئیس رژیم صهیونیستی دیدار و گفت‌وگو كرده است.

 *بحرین از سال 2002 همواره صحنه تظاهرات و اعتراضات بوده است

 بحرین كه از سال 2002 و پس از آنكه تعهدات خود مبنی بر ایجاد پادشاهی مشروطه در بحرین را زیر پا گذاشت همواره صحنه اعتراض و تظاهرات مردم این كشور بوده است.

مقامات آل‌خلیفه برای خروج از انزوا و همچنین استفاده از حمایت‌های آمریكا، رابطه با رژیم صهیونیستی و استفاده از لابی این رژیم در آمریكا را برگزیدند و در تسریع این روند، هدی نونو نیز نقش بسزایی ایفا كرده است. در واقع سردمداران آل‌خلیفه درصدد هستند با كمك اسرائیل بر دولتمردان آمریكا فشار وارد آورند تا درباره وقایع بحرین از خاندان حاكم بر این كشور حمایت كنند. برخی گزارش‌ها حاكی از آن است كه رژیم بحرین به واردات سلاح از رژیم صهیونیستی پرداخته است و از كارشناسان امنیتی و اطلاعاتی این رژیم نیز بهره برده است و از تجارب رژیم صهیونیستی برای شكنجه زندانیان و سركوب اعتراض‌ها استفاده كرده است.

واقعیت آن است كه روابط بحرین با رژیم صهیونیستی شكافی را در دیواره جهان اسلام و عرب ایجاد كرده است و رژیم صهیونیستی نیز درصدد است با استفاده از این حربه در وحدت جهان اسلام و عرب علیه خود، رخنه كرده و حفره‌ای ایجاد كند.

نظرات() 

"پسر دیکتاتور بحرین با دختر پادشاه بحرین ازدواج کرد"

شاه و شاهزاده باجناق شدند

 

وبلاگ انقلاب اسلامی بحرین ،به گزارش خبرگزاری رژیم بحرین، مراسم ازدواج شیخ خالد بن حمد بن عیسی آل خلیفه پسر پادشاه بحرین با دختر پادشاه عربستان در ریاض برگزار شد.

بر اساس این گزارش، مراسم ازدواج پسر پادشاه بحرین و دختر پادشاه عربستان با حضور متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز وزیر مشاور و عضو شورای وزیران و رئیس گارد ملی سعودی و شیخ عبدالله بن حمد آل خلیفه نماینده شخصی پادشاه بحرین و برخی دیگر از مقامات دربارهای سعودی و آل خلیفه برگزار شد.

این ازدواج که در نوع خود یک ازدواج سیاسی به شمار می رود، با توجه به تحولات اخیر بحرین و مشارکت گسترده نظامیان عربستان سعودی در سرکوب انتفاضه خونین مردم بحرین نشان دهنده عمق وابستگی آل خلیفه به آل سعود است که پیش از این هم تاکید شده بود آل خلیفه ماهیتی غیر بحرینی و اصالتی سعودی دارد.

جالب آنکه پیش از این پادشاه بحرین حمد بن سلمان آل خلیفه با یکی از دختران پادشاه ملک عبدالله (هنگامی که عبد الله ولیعهد عربستان بود)ازدواج کرده بود بنا بر این شاه و شاهزاده بحرین هر دو داماد شاه عربستان هستند!!!

نظرات() 

چهارشنبه 25 خرداد 1390

جنایت اینبار علیه پزشکان

نویسنده: الله کرم مشتاقی   

محاكمه پزشکان بحرینی و جنون آل خلیفه

وبلاگ انقلاب اسلامی بحرین به نقل از العالم؛نویسنده و خبرنگار مشهور انگلیسی که در جریان تظاهرات مسالمت آمیز بحرینی ها و حملات وحشیانه نظامی به مردم بی دفاع، در بحرین حضور داشت؛ محاکمه پزشکان و پرستاران را بیانگر جنون و دیوانگی آل خلیفه دانست.

به گزارش العالم، "رابرت فیسک" در مقاله ای با مطرح کردن این سئوال که "آیا آل خلیفه دیوانه شده است؟" نوشت: دیروز خاندان حاکم بر بحرین محاکمه کاملا ناعادلانه ۴۸ جراح، پزشک، امدادگر، و پرستار را آغاز کرد؛ اتهام این افراد تلاش برای سرنگونی رژیم دست نشانده پادشاهی در این مجمع الجزایر است که اقلیت اهل تسنن بر آن حکومت می کنند.

 فیسک تاکید کرد: متهمان این دادگاه نظامی که به طور آشکار عدالت را زیر پا گذاشته است، از اکثریت شیعه بحرین هستند؛ و از آنجا که من در ماه فوریه شاهد تلاشهای قهرمانانه این پزشکان و امدادگران برای نجات جان افراد بوده ام، می توانم با صراحت بگویم که این اتهامات دروغی بیش نیست.

 وی افزود: شمار بسیاری از پزشکان را دیدم که سر تا پا به خون مجروحان اعتراضات آغشته شده بودند؛ آنها با ناامیدی هر چه بیشتر تلاش می کردند تا خونریزی تظاهرکنندگانی را که درنتیجه اصابت گلوله های نیروهای رژیم آل خلیفه مجروح شده بودند، بند بیاورند؛ تظاهرکنندگانی که خواستار دستیابی به دمکراسی بودند.

 فیسک محاکمه این پزشکان را بسیار تاسف بار و فاجعه آمیز دانست و تاکید کرد: من شماری از نیروهای امنیتی آل خلیفه را دیدم که خودروهای امدادی را از انتقال مجروحان به بیمارستان منع می کردند.

 وی با بیان اینکه به مدت ۴ ماه در بخش اورژانس بیمارستان سلمانیه در کنار این پزشکان و پرستاران بود، خاطرنشان کرد: شماری از پزشکان و پرستاران هنگام مداوای مجروحان و پانسمان زخم افراد تیر خورده، از شدت ناراحتی و تاسف گریه می کردند، و اظهار می داشتند، چنین وحشی گری هایی را هرگز ندیده اند.

 رابرت فیسک در ادامه این مقاله می افزاید: جراحان همواره نگران آن بودند که مهارت کافی را برای نجات دادن مصدومان و قربانیان خشونت نیروهای نظام نداشته باشند. اما در حال حاضر پلیس پزشکان و کادر پزشکی را به کشتن زخمی هایی متهم می کند که در اثر شلیک گلوله توسط نیروهای پلیس زخمی شده اند.

 وی متهم کردن این پزشکان، پرستاران و امدادگران دلسوز، به تلاش برای سرنگونی رژیم آل خلیفه را بسیار سئوال برانگیز دانست و گفت: مطرح کردن چنین اتهامات خطرناکی علیه این ۴۸ نفر، نه تنها غیر معقول بلکه یک رفتار جنون آمیز است.

 فیسک تاکید کرد: این اتهامات، تحریف کامل حقیقت است، و با واقعیت ها کاملا تناقض دارد؛ زیرا حقیقت آن است که پلیس از بالگردها به سوی تظاهرکنندگان شلیک می کرد.

 رابرت فیسک با اشاره به اتهام دروغ مرگ یک زن و کودک به علت خودداری پزشکان از درمان آنها، خاطرنشان کرد: من که خودم شاهد حوادث بیمارستان سلمانیه بوده ام به صراحت می گویم، تنها مشکل کادر پزشکی بیمارستان سلمانیه، افراد وحشی پلیس بودند که مانع از درمان بیماران و مجروحان می شدند.

 این نویسنده انگلیسی اظهار داشت: در حقیقت آل خلیفه دچار جنون شده اند.

نظرات() 

چهارشنبه 25 خرداد 1390

نهضت ادامه دارد...

نویسنده: الله کرم مشتاقی   

اخراج 2 هزار کارمند بحرینی

 خبرگزار آریا- رئیس جمعیت حقوق بشر جوانان بحرین گفت : تعداد افراد اخراج شده از نهادهای عمومی و خصوصی به دلیل شرکت در تظاهرات مردمی از 1900 نفر فراتر رفته است.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از شبکه خبری العالم، محمد مسقطی روز دوشنبه با اشاره به تعویق محاکمه پزشکان بحرینی تا روز بیستم ماه جاری گفت : پس از آن گروهی از شخصیت های سیاسی و فعالان حقوق بشر از جمله مطر مطر و جواد فیروز نمایندگان پارلمان و محمد تاجر فعال حقوقی، در روز 22 ماه ژوئن محاکمه خواهند شد .

رئیس جمعیت حقوق بشر جوانان بحرین درباره محکوم شدن آیات القرمزی شاعر بحرینی به یک سال حبس گفت: احکام دادگاه نظامی نقض نمی شود و تنها امکان تجدید نظر وجود دارد.

وی با اشاره به بی تاثیر بودن اینگونه محاکمات در حل بحران افزود: یک هیأت از وزارت بهداشت برای استخدام گروهی از پزشکان و متخصصان هندی به این کشور سفر کرده اند.

مسقطی درباره راهپیمایی گسترده روز شنبه در منطقه سار گفت : پیام مخالفان به رژیم آل خلیفه ادامه تظاهرات مسالمت آمیز و درخواست اجرای اصلاحات بود، در حالی که هیچ نشانه ای دال بر جدی بودن حکومت در زمینه فراخوان مخالفان به گفتگو به چشم نمی خورد.

رئیس جمعیت حقوق بشر جوانان بحرین از تعیین خلیفه ظهرانی رئیس پارلمان بحرین به عنوان رئیس کمیته مذاکره با مخالفان انتقاد کرد و گفت : این امر با روند فعالیت پارلمان که فاقد هر گونه اختیاراتی است، همخوانی ندارد و موجب اختلال در کیفیت تعامل با مخالفان می شود.

مسقطی درباره ادعاهای دولت بحرین مبنی بر بازگرداندن صدها تن از افراد برکنار شده به مشاغلشان گفت: صحت این ادعاها تاکنون ثابت نشده است و این امر در موارد معدود و نه در چارچوب قانونی انجام شده است

 

نظرات() 

چهارشنبه 25 خرداد 1390

نهضت ادامه دارد...

نویسنده: الله کرم مشتاقی   

بزرگترین راه پیمائی مردم بحرین در منامه برگزار شد

 وبلاگ انقلاب اسلامی بحرین به نقل از  خبرگزاری رسا، بزرگترین راهپیمایی شهروندان بحرینی، روز شنبه 21 خرداد ماه  تحت عنوان جشنواره ملی «وطن برای همه»، به همت جمعیت شیعی الوفاق اسلامی بحرین در منامه برگزار شد.

 شرکت کنندگان در این راهپیمایی که جمعیت آنان بیش از 10 هزار تن بود با سر دادن شعارهایی مسالمت آمیز بودن تظاهرات خود را نشان دادند.

 حجت الاسلام شیخ «علی سلمان» خطیب جمعه قفول و دبیرکل جمعیت الوفاق اسلامی بحرین در این مراسم گفت: از همه پدران و مادرانی که عزیزان خود را در راه آزادی و کرامت تقدیم کردند درود می فرستم، از جوانانی که در میدان اللولوه حضور یافتند و خواستار عدالت و مساوات در کشور بودند تشکر می کنم، با افرادی که به دلیل حضور در راهپیمایی ها از کار برکنار شدند ابراز همبستگی کرده و درودهای بی کران خود را به شهدایی که در صدد تاسیس آینده ای روشن برای کودکان بحرینی بودند تقدیم می کنم.

 وی افزود: همچنین لازم است از زنان عفیف و پاک، علما، شخصیت های سیاسی، فعالان حقوقی، پزشکان، معلمان، ورزشکاران، نویسندگان، روزنامه نگاران، شاعران و استادان بحرینی که در راه تحقق آزادی و کرامت در زندان بسر می برند تشکر کنم و امیدوارم در آینده ای نزدیک شاهد آزادی آنان باشم.

 حجت الاسلام علی سلمان با اشاره به گذشت سه ماه از بحران در بحرین تصریح کرد: سه ماه سیاه که لکه ننگی برای بحرین است بر کشور گذشت و همگان مشاهده کردند که همه سازمان های حقوقی و رسانه های بی طرف جهان و همچنین سیاستمداران از قلع و قمع مردم انتقاده کرده و خواستار مذاکرات جدی میان نظام و معترضان شدند.

 خطیب جمعه قفول ادامه داد: جراحت هایی که بحرین در این سه ماه تحمل کرد تنها عزم ملت برای پافشاری بر مطالبه حقوق مشروع خود را افزایش داد و نیاز کشور به اصلاحات سیاسی را بیش از گذشته نمایان ساخت، اعتراضات و فدکاری های ملت بحرین در بهترین مکان و بهترین زمان ممکن رخ داد تا آینده ای روشن برای بحرین و بحرینی ها ترسیم شود.

 وی از مطالبات مشروع ملت بحرین یاد کرد و اظهار داشت: پارلمانی آزاد با صلاحیت های مستقل که توسط مردم انتخاب شود و قوه های مختلف در آن دخالتی نداشته باشند، عدالت و مساوات در اختصاص کرسی های پارلمان و برگزاری انتخاباتی پاک و شفاف حامی آرای مردم، تشکیل حکومت شراکت ملی، استقلال دستگاه قضا، داشتن اقتصادی آزاد، ریشه کن شدن فساد مالی و اداری و تجاوز به حقوق بشر، از بین رفتن تبعیض مذهبی، دینی و طایفه ای و برپایی نظام پادشاهی بر اساس دموکراسی از مهمترین خواسته های شهروندان است.

 شیخ علی سلمان مطالبات مردم را ملی عنوان کرد و گفت: همه خواسته های شهروندان بحرین از عرق ملی نشات گرفته و هیچ ارتباطی به ایران و سایر کشورها ندارد، ملت بحرین در صدد آنست که کشور در مسیر پیشرفت قرار گیرد و رفاه، آزادی و کرامت بر زندگی مردم سایه افکند.

 دبیرکل جمعیت الوفاق، بحرین را متعلق به همه شهروندان خواند و بیان داشت: شیعیان و سنی های بحرین به وطن خود عشق می ورزند و هیچ گاه خاک این کشور را ترک نخواهند کرد، امیدوارم کشور به سمتی پیش رود که شیعیان و سنی ها به یکدیگر احترام گذاشته و همراه با پیروان سایر ادیان به صورت مسالمت آمیز زندگی کنند.

 وی خاطر نشان ساخت: بسیاری از افراد تلاش کردند تا دیدگاه اهل سنت بحرین و منطقه را نسبت به جنبش مردمی بحرین تغییر دهند و این قیام را شیعی و با هدف تاسیس دولت اسلامی شیعی قلمداد کنند. این دروغ بزرگی است ، ما تنها در پی برپایی نظامی دموکراسی هستیم و می خواهیم آینده زیبایی را برای کودکانمان ترسیم کنیم.

 حجت الاسلام علی سلمان بر ادامه راهپیمایی مسالمت آمیز تاکید کرد و افزود: ما راهپیمایی و تجمع های مسالمت آمیز را حق خود می دانیم و بر حرمت خون مردم و محافظت از اموال عمومی و خصوصی پافشاری می کنیم.

 

نظرات() 

چهارشنبه 25 خرداد 1390

سی و ششمین شهید بحرینی

نویسنده: الله کرم مشتاقی   

جابر ابراهیم العلوی" که به بنا بر اعلام برخی منابع 43 سال سن داشته است ، دو روز پیش و یک روز پس از آزدی از زندان رژیم آل خلیفه بر اثر شدت جراحات ناشی از شکنجه دژخیمان ََََََََََََآل خلیفه به شهادت رسید.

به این ترتیب نام این شهید بحرینی به عنوان سی و ششمین شهید از آغاز قیام اسلامی مردم بحرین در بهمن سال گذشته به ثبت رسید .

نظرات() 

چهارشنبه 25 خرداد 1390

فرار به جلو توسط آل خلیفه؛

نویسنده: الله کرم مشتاقی   

رئیس مجلس بحرین مامور گفتگو با مردم شد

در حالی روز 21 خرداد ماه مردم بحرین برای نخستین بار از ماه مارس (سه ماه پیش) در نخستین تظاهرات سازمان یافته شرکت کردند که پادشاه این کشور بر مبنای دستوری "خلیفه بن احمد الظهرانی" رئیس پارلمان را مامور گفتگو با مخالفان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، "حمد بن عیسی آل خلیفه" پادشاه بحرین روز گذشته طی دستوری رئیس پارلمان این کشور را که شخصیتی مورد اعتماد نمایندگان است به عنوان رئیس گفتگوهای ملی انتخاب کرد.

 در پیام پادشاه بحرین آمده است: خلیفه بن احمد الظهرانی با توجه به اعتمادی که نمایندگان پارلمان به وی دارند و فعالیت ویژه اش که در عرصه های ملی داشته، برای ریاست گفتگوهای توافق ملی انتخاب می شود.

 پادشاه بحرین حضور تمامی جریانهای مخالف در این گفتگوها را ضامن توسعه، پیشرفت و اصلاحات در همه زمینه ها دانست.

 رئیس پارلمان بحرین

 خاطرنشان می شود بحرین از ماه مارس گذشته شاهد اعتراضات شدید اکثریت شیعیان علیه هیئت حاکمه این کشور در جهت اصلاحات دموکراتیک بود که البته با دخالت شورای همکاری خلیج فارس مواجه شد.

 از سوی دیگر، روز گذشته هزاران نفر از مردم بحرین در پاسخ به دعوت صورت گرفته از سوی حزب الوفاق، بار دیگر به خیابانها ریختند و خواستار انجام اصلاحات سیاسی شدند.

 این نخستین تظاهراتی بود که از آغاز اعتراضات در بحرین از سوی دولت به آن مجوز داده شده بود. "هادی الموسوی" از فعالان بحرینی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه در این باره اظهار داشت: با این حضور می خواهیم به مقامات بحرینی گوشزد کنیم که همچنان خواهان تغییرات سیاسی هستیم.

 وی با اشاره به اینکه در جریان این تظاهرات نیروهای امنیتی به مردم نزدیک نشدند، افزود: شعار ما همین است که مردم خواستار اصلاح نظام (رژیم) هستند.

 

نظرات() 

چهارشنبه 25 خرداد 1390

پیوند آل خلیفه و رژیم صهیونیستی

نویسنده: الله کرم مشتاقی   

وزیر امور خارجه بحرین: اسرائیل شریك خوبی برای ماست

 به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبكه خبری "العالم "، شیخ "خالد بن حمد آل خلیفه " وزیر خارجه بحرین در گفت‌وگویی با روزنامه آمریكایی واشنگتن پست به دفاع از حسنی مبارك دیكتاتور مخلوع مصر پرداخته و گفت كه وی مستحق برخوردی بهتر است.

 وی كه خود نیز یكی از اعضای خاندان استبدادی حاكم بحرین است و این روزها كشورش دستخوش انقلاب مردمی است، به اعلام همبستگی مصر در زمان حسنی مبارك با بحرین برای مقابله با ایران اشاره كرده این مواضع را ستود.

 شیخ خالد گفت: كشورهای عربی بسیاری نیز با این عقیده موافقند كه باید برخورد بهتری با حسنی مبارك شود، اما چیزی كه الان مهم است، این است كه مصر نباید از روندی كه انور سادات رئیس‌جمهور اسبق مصر برای آن تعریف كرده است، فاصله بگیرد.

 دولت مصر به ریاست انور سادات اولین كشور عربی بود كه با رژیم اشغالگر قدس توافق سازش امضا كرده و پیشرو عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی شد.

 وزیر خارجه رژیم در حال سقوط بحرین در این سخنان از رژیم صهیونیستی نیز دفاع كرده گفت: با وجود اختلافاتی كه ما با اسرائیل داریم، اما نباید توافقنامه‌های سازش با اسرائیل را كنار بگذاریم.

 وی گفت: حتی اگر از كسانی كه در رأس حكومت اسرائیل هستند نیز خوشمان نیاید، اما در نهایت، اسرائیل كشوری است كه می‌تواند شریك خوبی باشد و در آینده می‌توان با آن تعامل داشت.

نظرات() 

قدردانی جوانان بحرینی از حمایت‌های ولی‌امر مسلمین

 جوانان بحرینی: حمایت‌های ولی‌امر مسلمین ما را به ادامه مبارزه سوق می‌دهد. پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار ایت الله العظمی خامنه‌ای، گروهی از جوانان انقلابی بحرینی، موسوم به "یاران انقلاب 14 فوریه" در بیانیه‌ای از مواضع و حمایتهای رهبر معظم انقلاب اسلامی از خیزش مردم این کشور قدردانی کردند

 در این بیانیه تاکید شده است است: مواضع و سخنان حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، مرهمی بر زخمهای مردم بحرین است و جوانان و زنان و مردان قهرمان بحرینی‌ را به ادامه انقلابشان سوق میدهد؛ مردمی که از ایشان عزم، پایداری، ثابت قدمی را آموخته، و راه جهاد و مبارزه با ظالمان و مستبدان را پشت سر مرجعیت دینی شیعه دنبال میکنند.

 بحرین در دردسر انتشار اخبار

در حالی که شاهزاده بحرین به کشورهای مختلف سفر کرده تا وجهه بین‌المللی بحرین را احیا کند و دولت بحرین ژست گفت‌وگو با مخالفان گرفته است، اخبار منتشره از بحرین حاکی از فضایی متفاوت دارد؛ اخبار دادگاه پزشکان به اتهام انجام وظیفه و یا روایت‌هایی از بازداشت‌ها و شکنجه مردم. به عنوان مثال، همسر یکی از مبارزین بحرینی، دستگیری همسرش را شرح داده و گفته است اکنون دیگر زندان‌های بحرین، جای تنهایی نیست. خانم شهادی افزود: «همسرم را افراد خوبی همراهی می‌کنند. الان، بهترین‌های بحرین یا در زندان هستند یا با اتهام‌های مشابه منتظر زندان رفتن

روز جمعه، شیخ عیسی قاسم از روحانیون شیعی برجسته بحرین که همراه با دیگر روحانیون در نماز جمعه وحدت‌بخش شرکت کرده بود، تأکید کرد در حالی که نیروهای امنیتی به سرکوب مشغول هستند، نمی‌توان با حکام به گفت‌وگو نشست

نظرات() 

نیروهای سعودی کجا آموزش می‌بینند؟

انگلیس بالغ بر بیست تیم آموزشی را هر ساله به عربستان اعزام می‌كند و هزینه تمامی این ماموران را دولت عربستان پرداخت می‌كند. ۱۲۰۰ نفر از این افراد برای سركوب تظاهرات مردمی در ماه مارس در بحرین مورد استفاه قرار گرفتند.

فارس به نقل از روزنامه آبزرو چاپ انگلیس در مطلبی كه توسط جیمی ادوارد فیلیپا استوارت تحت عنوان "نیروهای سعودی آموزش داده شده توسط بریتانیا در سركوب قیام اعراب به كار گرفته می‌شوند " نوشت: بریتانیا گارد ملی عربستان كه نیروهای نخبه امنیتی بوده و در سركوب اعتراضات اخیر در بحرین به كار گرفته شده‌اند را برای اعمال نظم عمومی و استفاده از تفنگ‌های تك تیراندازی آموزش می‌دهند.

 وزارت دفاع انگلیس تأیید كرده است كه به طور مرتب دوره‌هایی را برای آموزش گارد ملی عربستان در زمینه‌های مختلف برپا كرده است. پرسنل آموزش دهنده شامل ۱۱ نفر از افراد ارتش تحت فرمان یك سرهنگ هستند كه در عربستان كار آموزش را انجام می‌دهند.

 این روزنامه دریافته است انگلیس بالغ بر بیست تیم آموزشی را هر ساله به عربستان اعزام می‌كند و هزینه تمامی این ماموران را دولت عربستان پرداخت می‌كند. ۱۲۰۰ نفر از این افراد برای سركوب تظاهرات مردمی در ماه مارس در بحرین مورد استفاه قرار گرفتند.

 كهنیك هاروی وزیر دفاع انگلیس در سخنانی در پارلمان تأیید كرد كه نیروهای مسلح این كشور در آموزش گارد ملی عربستان متمركز بوده است.

 جاناتان ادواردز نماینده پارلمان انگلیس كه وزیر دفاع را در این رابطه مورد سؤال قرار داده بود، ‌گفت: نمی‌تواند متوجه شود كه چرا دولت انگلیس نیروهای رژیم سركوبگر و غیردموكراتیك را آموزش می‌دهد.

 وی افزود: ‌این چهره تكان دهنده دموكراسی ما نزد بسیاری از مردم جهان بوده و چهره فریبكارانه رهبران ما در انگلیس چه كارگری و چه محافظه كار را نشان می‌دهد كه دم از حمایت از آزادی در خاورمیانه و جاهای دیگر می‌زنند ولی در عین حال نیروهای سركوبگر دیكتاتورها را آموزش می‌دهند.

 به گزارش فارس، انگلیس كه همیشه كشورمان را در مجامع بین‌المللی متهم به نقض حقوق بشر می‌كند هیچ توجهی به ابعاد نقض حقوق بشر در تحولات بحرین نداشته و همزمان آموزش نیروهای سعودی برای سركوب و كشتار مردم بحرین را از جمله سیاست‌های اصولی خود می‌داند

نظرات() 

شنبه 21 خرداد 1390

جنایت در سکوت

نویسنده: الله کرم مشتاقی   

سكوت رسانه های غربی در برابر فجایع بحرین

وبلاگ انقلاب اسلامی بحرین به نقل از ایرنا؛ یك روزنامه دانماركی نوشت: كشورهای غربی به علت رابطه خود با حكومت خودكامه بحرین در برابر اقدامات خشن دولت این كشور و ندای تظلم خواهی مردم آن سكوت كرده اند. 

    یكی از مسلمانان مقیم دانمارك در مقاله ای در روزنامه 'پلیتیكن' دانمارك با عنوان 'چرا سركوب در بحرین با سكوت مواجه شده است؟' با بیان این پرسش كه چرا فریاد تظلم خواهی و اعتراض علیه خودكامگی شاه مستبد بحرین، توسط رسانه های غربی پوشش داده نمی شود، نوشت: تاكنون از دیكتاتور بحرین انتقاد نشده و متاسفانه وی به عنوان شاه مهربان و خواهان رفاه برای مردم معرفی می شود.

وی در این مقاله نوشت: غربی ها تظاهرات آرام و تظاهر كنندگان صلح طلب بحرین را آشوبگر و مزدور جلوه می دهند.

به نوشته وی وزیر امور خارجه دانمارك خشونت در لیبی و سوریه را محكوم می كند اما وقتی نوبت به بحرین می رسد فقط به واژه نگران كننده بسنده می كند.

در این مقاله به بی توجهی كشورهای غربی در خصوص وقایع بحرین و ایجاد رعب و وحشت و تخریب بناهای این كشور اشاره و نوشته شده است بناهای بحرین برای اینكه به نماد آزادی و دموكراسی تبدیل نشود تخریب می شوند، بورسیه دانشجویان بحرینی در انگلیس به دلیل تجمع در برابر سفارت این كشور در لندن لغو می شود، تظاهرات كنندگان بحرینی دستگیر و در بدترین شرایط زندانی می شوند و در زندان به آن ها تجاوز می شود و پزشكان و پرستاران بازداشت می شوند.

این نویسنده دانماركی علت سكوت كشورهای غربی در برابر این فجایع را رابطه غرب با بحرین عنوان كرد و نوشت : چون بحرین دوست و حامی غرب و محل اقامت هزاران انگلیسی است و از طرف دیگر آمریكا در این كشور پایگاه دارد اوباما و رهبران دیگر كشورهای غربی مایل نیستند شاه بحرین را محكوم كنند.

 

نظرات() 

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات